Hukukhaberleri
2007 - 2011 YILLARI ARASI KULLANILAN KREDİLERDE BANKALARIN YÜKSEK FAİZ UYGULAMASI (12 BANKANIN KARTEL OLUŞTURMASI) Yazdır
Sosyal Medyada Bizi Paylaşın
Kartel oluşturan 12 bankaya tazminat davası

21.08.2007 ve 22.09.2011 tarihleri arasında KARTEL oluşturduğu tespit edilen tam 12 bankaya (ING, Finansbank, HSBC, Denizbank, Akbank, TEB, ING, İş bank, Türkiye Vakıflar bankası, T.C. Ziraat bankası, Türkiye Halk bankası ve Garanti bankası) kredi kullanan kişiler kullanmış oldukları krediler (ev, araç, konut veya ihtiyaç kredileri ve hatta kredi kartları) için tazminat davası açabilecek ve zararlarının tam 3 katına kadar para talep edebileceklerdir.

2007 ve 2011 yıllarında bankaların bir araya gelerek rekabet ortamının ortadan kaldırılmasına yönelik oluşturdukları kartel için kredi kullananlar o zamanki olması gereken faiz oranı ile kullanmış oldukları kredinin faiz oranı arasındaki fark ile kullanılan kredinin vadesi hesaplanıp çıkan sonuç 3 ile çarpılacaktır.

2007 ve 2011 yılları arasında kredi kullanan bireysel müşteriler ile o tarihlerde ticari olarak esnaf kredisi kullanan tüm tacir, kobi ve dükkân sahipleri büyük veya küçük esnaflar da aradaki fark sebebiyle tazminat talebinde bulunabilecekler. KARTEL oluşturan bankalara dava bireysel müşteriler tüketiciler mahkemesinde, esnaflar ise ticaret mahkemesinde dava tazminat talebinde bulunabilecektir.

İndir
Copyright © 2014. Bu internet sitesi ve sitede bulunan her türlü bilgi, materyal ve sair içerik, Avukatlık Kanunu ve ilgili diğer mevzuat ile; reklam yasağı başta olmak üzere; Türkiye Barolar Birliği